Jak Dodać Obrazek Autora Obok Wyniku Wyszukiwania Naszej Strony

Warto zwracać uwagę na to jak nasze serwisy wyglądają w wynikach wyszukiwania. Mamy do dyspozycji około 3-4 linijek, którymi musimy przykuć uwagę do naszego wyniku wyszukiwania. Jednym ze sposobów może być to o czym dzisiaj Ci opowiem. Co raz częsciej można zauważyć wykorzystywane rich snippety przez autorów stron.

Dodawanie obrazku autora obok wyników wyszukiwania:

1. Musimy miec założony profil w Google +, z uzupełnionym zdjęciem.

2. W sekcji <head> naszego bloga, strony, serwisu musimy dodać tag, który będzie wyglądał następująco:

<link rel="author" href="https://plus.google.com/109832492904957298447/posts"/>

Atrybut href, musi wskazywać do naszej tablicy postów w Google +

3. Żeby wszystko zadziałało, musisz się upewnić, że masz opublikowany link do Twojej strony w Google + ( czyli wklejamy nasze artykuły, których jesteśmy autorami, link do naszego bloga, strony itd )

4. Upewnij się, ze Twój profil w Google + jest publiczny i indeksowany przez wyszukiwarkę, znajdziesz to w sekcji „edycja profilu”, tak to wygląda:

Google + ustawienia indeksowania

 

 

I w sumie najważniejsza rzecz w tej sekcji, musisz wprowadzić dane strony, przy której chcesz aby znalazł się obrazek w wynikach wyszukiwania. U mnie wygląda to tak:


5. Upewnij się, że Twoje +1-ki są publiczne, trzeba to ustawić w profilu, poniżej obrazek

Publiczne +1-ki w Google+Po tych krokach, w niedługim czasie powinny pojawić się przy Twoich wpisach obrazki ze zdjęciem profilowym z Google+.

 1. Dzięki za tipa 🙂
  Czy to powinno też działać wstecz? tzn jak teraz właśnie to dodałem to stare posty też powinny być wyświetlane z fotką czy tylko nowe? Bo widzę że są bez i nie wiem czy coś źle zrobiłem, czy poczekać do następnych..?

 2. Witaj u mnie to było dość szybko tydzień – dwa i wszędzie miałem. Jednak proponuję Ci skorzystaćz formularza do testowania richsnippetów:

  http://www.perski.pl/narzedzia/formularz-do-testowania-rich-snippetow.html

  Jeśli tam masz wszystko w porządku i dobrze się wyświetla wpis, możesz spokojnie czekać lub spingować swoja stronę, może to przyspieszyćreindeksację wpisów.

  Jak coś będzie nie tak – pisz 🙂

 3. Hej, udało mi się wykorzystać Twoją metodę i dodałam zdjęcie do wyników google. Przez okres około 2 miesięcy było wszystko ok ale, od dzisiaj zdjęcia zniknęły. Pozycjonuje się na kilka fraz ale m.in. słowo, podryw, przy którym wyskakuje główna witryna, nie emituje już zdjęcia. Za to nowo dodany wpis, na słowo: podryw w internecie, wciąż wyświetla zdjęcie. Czy to może być jakiś przejściowy problem? A może to wina jakiejś wtyczki, ostatnio aktualizowałam?
  W formularzu testowym zdjęcie nadal się wyświetla.

 4. Hej, mam stronkę na joomli. Jestem dość zielony w temacie i mam pytanka do punktów:
  2. Sekcja , gdzie ją znajdę? Czy to jest to miejsce gdzie wpisuję tagi które będą wyszukiwane w google? (metadane>słowa kluczowe)
  3. Opublikowany link do stronki – wrzucić po prostu link do stronki na tablicę?
  4. Gdzie znajdę to pozycjonowanie i seo?

  Pozdr

 5. Szymonie, mam pytanie. Prowadzę sklep internetowy. Czy jest możliwe, żeby w google obok wyników wyszukiwania postów z bloga sklepu pojawiało się zdjęcie sklepu z Google+?

  Pozdrawiam, bardzo przydatny artykuł

 6. Mam pytanko ….

  Moja strona to scrabblemania.pl
  Zrobiłem tak jak w artykule, mam około 2mln przedindeksowanych przez google stron.

  Fotki zaczęły się pojawiać w wynikach wyszukiwania. Super!

  I nagle pewnego dnia … znikły.

  Czy ilość stron może mieć znaczenie dla google?

  Potrafi ktoś rozpoznać temat?

  pozdrawiam

  tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *