Jak Dodać Formularz Kontaktowy do Bloga na WordPress’ie?

Jeśli prowadzisz bloga, z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoi czytelnicy kontaktowali się z Tobą w celu nawiązania współpracy, wymiany zdań na temat wpisów czy sugestii. Zatem jeśli chcesz dowiedzieć się jak dodać formularz kontaktowy do bloga na wordpress’ie zachęcam do zapoznania się z tym wpisem.

Jak Dodać Formularz Kontaktowy na Dowolnej Podstronie Bloga?

Z pomocą może przyjść jedna z najpopularniejszych wtyczek tego typu, a mianowicie Contact Form 7. Możesz ją zainstalować bezpośrednio z panelu wtyczek w Twoim blogu. Kiedy już zainstalujesz i aktywujesz wtyczkę Contact Form 7 w menu wordpress’a powinna pojawić się pozycja „Formularze”. Domyślnie doda się jeden przykładowy formularz. My skorzystamy z opcji dodania nowego formularza ( opcja Formularze -> Dodaj nowy ):

formularz_kontaktowY_contact_form_7

Swój formularz nazwałem Kontakt. Treść formularza wygenerowała się automatycznie. Nad polem treści znajdziesz różnego rodzaju opcję do tworzenia bardziej zaawansowanych formularzy. Wtyczka pozwala na budowanie zarówno prostych, jak i zaawansowanych formularzy, których wypełniona treść może przychodzić prosto na wskazany przez Ciebie adres e-mail. Można ją wykorzystać na przykład do przesyłania CV w dziale z ofertami pracy, wybrania działu do którego ma zostać wysłany formularz, dodawania załączników, zbierania zgód marketingowych.

Ja do swojego formularza kontaktowego dodałem reCaptcha, aby uchronić się od robotów wypełniających formularze kontaktowe.

Kiedy zapiszemy nasz formularz, na pasku informacyjnym pojawi się nam shortcode, który możemy wykorzystywać na różnego rodzaju podstronach, wpisach itd. Wystarczy że wkleisz kod w dowolnym miejscu na Twoim blogu, a wyświetli się tam formularz. Pasek z shortcode do Twojego formularza powinien wyglądać analogicznie do tego:

Formularz Kontaktowy Shortcode

Jak Wstawić Shortcode Formularza Kontaktowego na Blogu?

Swój świeżo utworzony formularz kontaktowy chce wstawić na podstronie kontakt. W tym celu przechodzę do zakładki Strony i szukam mojej podstrony kontakt. Jeśli nie masz jej jeszcze utworzonej dodaj ją z następującą treścią analogiczną do shortcode dla Twojego utworzonego formularza:

jak dodać formularz kontaktowy do podstrony

Inne opcje w Contact Form 7

W zakładkach email, komunikaty i ustawienia dodatkowe możesz dokonfigurować swój formularz. Jeśli chcesz zmienić adres email na który mają przychodzić zgłoszenia lub treści komunikatów zapoznaj się z tymi opcjami. Są one dość intuicyjne, zatem nie będę się rozpisywał na ich temat.

Jak Dodać Formularz Kontaktowy do Bloga – Efekt Końcowy

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda formularz kontaktowy dodany za pomocą tej wtyczki na moim blogu, zachęcam do zapoznania się z podstroną kontakt na moim blogu. Jeśli chcesz możesz go przetestować i wysłać mi wiadomość 🙂

Mam nadzieję, że ten wpis był dla Ciebie pomocny. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości zachęcam do pozostawienia ich w komentarzu poniżej.

 

  1. zdecydowanie również polecam, dodatkowo polecam też ciekawe rozszerzenia do tej wtyczki dzięki którym możemy z niej zrobić prawdziwą rakietę 🙂 np. tworzyć pola warunkowe czy formularz multistep, u siebie na blogu zrobiłem taką listę 8-miu podstawowych i najbardziej przydatnych rozszerzeń, warto je poznać bo sam jeszcze do niedawna nie wiedziałem o ich istnieniu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *