Pozycjonowanie

Krótka Analiza Po Zmianach w Algorytmie Wyszukiwarki Google

Przeglądam właśnie moje pozycje  i ku mojemu zdziwieniu w znacznej większośći przypadków odnotowałem znaczne wzrosty, szczególnie na konkurencjynych frazach. Co ciekawe do góry poszły także moje agregatory treści..

Ucierpiały moje strony, na których zauważyłem:

 • rzadko aktualizowaną zawartość,
 • brak aktywności na stronie, w sensie zmian, dodawania materiałów, zmiany meta tagów,
 • brak unikalnej skórki,
 • brak aktywności w social mediach

Wzrosty natomiast odnotowały, strony:

 • linkowane z zaplecz tematycznych,
 • linkowane nie do końca white hatowo,
 • promowane na forach, istniejące w mediach społecznościowych,
 • na których niedawno była przeprowadzana zmiana skórki, wyglądu
 • będące swego rodzaju agregatorami treści 😉

Znacząco ucierpiała jedna witryna, w sumie z nieznanych mi przyczyn, która była linkowana naprawdę porządnie, bez żadnych ciemnych technik i utrzymywała się w topie od kilku miesięcy. Bardzo dziwne zachowanie i to jedyny martwiący mnie aspekt tej zmiany.

Odnotowałem także 2-3 spadki, które zaliczyłbym raczej do naturalnych przetasowań w serpach lub przesady w linkowaniu. Poza tym odnotowałem mnóstwo wzrostów na wyjątkowo konkurencyjnych frazach, gdzie również stosowałem dobre praktyki lub gray-hatowe metody 😉

To co się stało pozwala mi optymistycznie patrzeć w przyszłość, jednak są to algorytmy i mają swoje ułomności.. Jak to wygląda u Ciebie?

VN:F [1.9.22_1171]

Ocena wpisu:

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
Krótka Analiza Po Zmianach w Algorytmie Wyszukiwarki Google, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Może Polubisz Także
Jak Dodać Obrazek Autora Obok Wyniku Wyszukiwania Naszej Strony
10.08.2012 – Aktualizacja Pandy i Pingwina, Odpowiedni Trust Rozwiazaniem?
11 komentarzy
 • lut 4,2013 w 13:22

  Rzeczywiście, nowy algorytm wydaje się dziwny, chaotyczny. Kiedyś to było o wiele prostsze a moje strony wprost szybowały w górę. Teraz to trochę trudniej, choć przyznam, że zdziwiło mnie to co napisałeś. Zmiana skórki na oryginalną i dodawanie aktualnych treści, to powód lepszych wyników? Może i tak, choć mam strony na WordPressie na których od ponad roku nic nie robię. Zero nowych treści i nie pozwalam na nowe komentarze a efekt taki, że na niektóre pozycje spadły wprawdzie trochę o 1-3 punkty a te wpisy, które są na tyle wartościowe, że ludzie sami dodają do facebook jako lubię to – są nieprzerwanie na pierwszym miejscu w google. Obecnie doradzam dwóm firmom i efekty działań na pewno przedstawię szerzej
  Pozdrawiam:)

 • lip 24,2012 w 09:53

  Wiem, że pewnie wyskoczę jak niepoważny, ale mam pytanie. Czy nowe zmiany w algorytmach google mają wpływ na to kto ile ma stron? Mam jedną główną stronę i wiele innych mniej rozbudowanych, ale „pozycjonowanych” na inne rejony kraju, nawet nazwy domen zawierają konkretne miasta. Treść na stronach jest indywidualnie pisania, inna niż na pozostałych. Wiele z tych stron ma po 2-4 lata. Miały dotychczas świetne pozycje. Po zmianach w google i braku czasu na jakiekolwiek zabiegi związane z „pozycjonowaniem” wiele z nich spadła mocno, a niektóre troszkę, część trzyma się nieźle. Niektóre wmacniają się. Miałem ambitne plany, ale niestety sprawy osobiste sprawiły, że musiałem pozycjonowanie niektórych stron zlecić firmom, które podobno świetnie się na tym znają. No i dzisiaj od jednej z nich otrzymałem wiadomość, że po nowych zmainach w google strony podobne do siebie, ale z różną treścią, pozycjonowane na inne rejony kraju, czyli np fotografia wrocław a inna na fotografia poznań itd itd są traktowane źle przez google. To jest prawda? Czyli wychodziłoby na to, że posiadanie wielu stron o tej samej tematyce, ale mimo wszystko różniących się od siebie treścią i współistniejących dotąd bezproblemowo to jest aktualnie wręcz niedopuszczalną sytuacją?

 • lip 9,2012 w 07:58

  Minęło trochę czasu, a moje kolejne strony „padają”. A dla kontrastu jedna ze stron leci na TOP3 na bardzo oblegane hasło , a wcale nigdy nie była „pozycjonowana” w celu atakowania tego hasła. Dla mnie to wszystko czarna magia. Amator ze mnie i moja dotychczasowa „wiedza” legła wraz ze zmianą algorytmów google… Chyba porwałem się z motyką na słońce w związku z tą całą budową zaplecza na różnych IP etc. gdyby nie zmiany w algorytmie to byłoby wszystko ok, a tak lata mojej amatorszczyzny „wyparowały” :/

  • lip 9,2012 w 08:25

   Cóż takie jest SEO i w samym maju było 39 mniejszych lub większych zmian w algorytmie. Ostatnio dzieje się bardzo dużo dziwnych rzeczy, obserwuje jak się zachowują serpy itd. Bez podania dokładnie źródel linków, sposobu w jaki była linkowana strona za bardzo nie moge pomóc. Być może problem był w anchorach na jakie linkowana była strona? Ja zalecam minium 4 frazy na dany url. Nie linkować tylko głownej, ale także podstrony. Należy symulowac „naturalne” działania użytkownika… 🙂

 • maj 12,2012 w 17:14

  Zareklamuj – od razu dostaniesz bana za nienaturalne linkowanie 🙂 Oj ja bym tak nie doradzał…

  • maj 13,2012 w 03:29

   Witam jakże zacnego Gościa na moim blogu! 🙂

   Z tym reklamowaniem pozwole się nie zgodzić.. Skorzystałem z tego formularza krótko po tym jak jedna z ważnych dla mnie stron spadła w okolice 10 strony. Postanowiłem napisać.. Efekt jest taki , że dla mnie to dobrze zadziałało, przy czym strona była linkowana z dedykowanego zaplecza, specjalnie dla niej stworzonego, postów na forach i komentarzy na blogach, może troszke za dużo katalogów. Nie mniej jednak siedzi teraz w top 3, a wcześniej w okolicach top 5.

   Znajomi również kilka razy korzystali z takich formularzy z racji tego iż domena dla nich była wiele warta. Przyznam, że jest to działanie lekko ryzykowne i mogłem to zaznaczyć w poście.

 • maj 12,2012 w 10:09

  Czyli w sumie recepta na powrót do poprzednich pozycji zdaje się być prosta – dodawać nową treść, zmienić skina i podlinkować z social media 🙂

  • maj 13,2012 w 03:23

   Właśnie o to chodzi, że nie jest to takie proste 🙂 Jak sam temat wskazuje jest KRÓTKĄ analizą a nie poradą jak wyjść ze spadków po updete. Rzeczy o których napisałes na pewno Tobie pomogą.

   Powodów Twoich spadków może być wiele… może strony z których do tej pory była linkowana strona straciły na przekazywanej mocy, może część padła.. Trudno powiedzieć 🙂

   W każdym bądź razie musisz testować i wyciągać wnioski samodzielnie.

 • maj 1,2012 w 18:43

  Witaj, po pierwsze musisz zachować cierpliwość i poczekać, jednak z tego co słyszę wiele osób cierpi na dziwne zachowania swoich rankingów. W ostatnim poście: http://www.perski.pl/pozycjonowanie/twoja-strona-ucierpiala-po-aktualizacji-zglos-reklamacje.html poruszam trochę te kwestie, może warto zareklamować swoje pozycje ( potraktuj to jednak jako ostateczność ). Strona która u mnie ucierpiała, zaczyna odrabiać swoje pozycje.

  Na pewno nie możesz spanikować i ponieść się emocjom, ponieważ możesz podjąć bardzo agresywne działania, które jeszcze Cie dobiją w wynikach i zostanie Ci tylko przekierowanie 301 na nowe domeny, choć nie wiem jak to ma się po ostatnich zmianach..

 • maj 1,2012 w 07:16

  Ja w ogóle nie rozumiem tych zmian. Całe szczęście, że moja najważniejsza strona zanotowała delikatny wzrost. Natomiast niewiele gorsza strona, o którą dbałem i miała fantastyczne pozycji pod bardzo trudnymi hasłami , wylądowała prawie na dnie. Niektóre ze znacznie ” prostszych” stron zanotowały ogromne spadki, inne wzrosty. Wszystkie były pozycjonowanie w identyczny sposób. Ale najdziwniejsze są znaczne wzrosty pozycji wśród stron, których nie dokończyłem, gdyż brakuje mi na to czasu. Nie mają one żadnych zdjęć, a na głównej stronie treści jest może ze 200 znaków ( jak 1 sms ). Na niektórych stronach brakuje nawet treści w „title”. Jak to wytłumaczyć? Strona która nie była pozycjonowana, jest pusta, byle jaka a zajmuje dużo lepsze pozycje niż strona z większym „stażem”, zadbana, pozycjonowana i zajmowała dotychczas porządne pozycje. Na średnio 8 mln wyszukiwań zajmować 2-5 miejsca to chyba całkiem nieźle? A teraz strony które coraz częściej atakowały pozycję nr 2 wyleciały gdzieś kilkaset pozycji w dół. Nie rozumiem tych zmian i nie potrafię na nie zareagować.

 • Tomek
  kw. 26,2012 w 16:15

  U mnie bardzo podobnie, dziwna ta aktualizacja algorytmu. Nie powiem ciesza mnie wzrosty, ale dziwne sa te spadki..

Zostaw Komentarz

Twój Komentarz*

Twoje Imię*
Twoja Strona